Gród Rycerski w Byczynie

28 czerwca udaliśmy się do Grodu Rycerskiego w Byczynie w ramach działań integracyjno społecznych jak również treningów motywujących uczestników w procesie terapeutycznym do aktywnego udziału w programie terapii.

Gród Rycerski w Byczynie to atrakcja, która powstała z inicjatywy gminy Byczyna i Opolskiego Bractwa Rycerskiego. Wcześniej obie instytucje współpracowały ze sobą przy okazji organizacji cyklicznych turniejów rycerskich, a następnie postanowiły stworzyć miejsce, w którym znajdą coś dla siebie i turyści i pasjonaci rycerstwa.

Obiekt został wybudowany na wzór wczesnośredniowiecznego grodu rycerskiego, w którym zobaczymy warownię, wieże strażnicze, zbrojownię, trybuny czy kuźnię.

W Grodzie Rycerskim dowiemy się, jak wyglądało życie i praca średniowiecznego rycerza i przyjrzymy się pracy dawnych rzemieślników, np. garncarzom, płatnerzom czy kowalom.

W Grodzie Rycerskim w Byczynie odbywają się Międzynarodowe Turnieje Rycerskie oraz towarzyszące im imprezy, na których zobaczymy m.in. pojedynki bractw rycerskich z różnych zakątków Europy.

Skip to content